Politická korektnost, hon na Okamuru a lži, které degradují oběti holokaustu.

V rámci politické korektnosti a křečovité snahy zviditelnit nepopiratelné a hrozné utrpení Romů v Letech za každou cenu, tito snaživci lhaním o táboru v Letech, uráží Židy a Romy kteří trpěli v opravdových koncentrácích.

Vycházím z odborného posudku tehdejšího (2006) ředitele Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd PhDr. Oldřicha Tůmy, který uvádí, že tábor v Letech vznikl jako Kárný pracovní tábor, posléze byl změněn na Sběrný tábor a nakonec od srpna 1942 až do srpna 1943, sloužil jako Cikánský tábor pro konečné řešení rasové otázky. Tento tábor byl pro Romy tragickým místem a mnoho jich tam zahynulo. Ale takových míst bylo na území bývalého protektorátu mnoho a soustředěné protlačování Tábora v Letech a hlavně, křečovitá a nemravná, snaha jej pomocí politické korektnosti a zastrašováním lidí kteří říkají pravdu, postavit na roveň koncentračních táborů, které ale jasně definuje jejich podřízení inspektoru koncentračních táborů a útvarů SS - Totenkopf, je hanebné. Koncentrační tábory byly budovány za účelem vyhlazení - genocidy - Židů a Romů (ale i politických odpůrců, míšenců, mentálně a tělesně postižených atd...), tedy tzv. "Lebensunwertes Leben" (nehodných k žití) a přistupovalo se v nich k těmto lidským bytostem jako k věcem. Věcem, které se používaly do porouchání (vyčerpání, vyhladovění, umučení, ubití...) a pak se sešrotovaly (popravily, či zplynovaly), což z těchto koncentračních táborů činilo pravé peklo na zemi, kde i samotné Židy donutili se na těchto procesech přímo podílet (tzv. sonderkommanda).

 

Cituji ze zmíněného odborného posudku:"Přestože Cikánský tábor v Letech byl zřízen v důsledku nacistické rasové politiky, nelze jej (oproti koncentračním táborům - poznámka autora blogu) považovat za místo systematicky prováděné genocidy."

Od 7. srpna 1940 do 2. srpna 1942 tábor sloužil pro převýchovu a preventivní internování zločinců, práce se štítících, cikánský způsobem žijících, a mravně závadných osob. Ti co dnes nahání Okamuru, toto období zcela bezostyšně zahrnují do toho, o čem tak hanebně hovoří jako o koncentračním táboru, čímž jeho tehdejší, kriminální osazenstvo, dávají na roveň Židům a Romům trpícím ve vyhlazovacích koncentračních táborech, ale i v Cikánském táboru v Letech samotném. Je normální stavět i takovým táborům (Kárnému a Sběrnému) památník, pietní místo a vyhodit za to z peněz daňových poplatníků skoro miliardu (1 000 000 000) korun? Copak to nádherné pietní místo na místě masového hrobu Romů, kteří zahynuli vinou hanebného a zločinného přístupu vedení tábora, není dostatečně reprezentativní a důstojné? Podle mě je. Mnohá jiná místa nepředstavitelného utrpení lidí za druhé světové války, často nemají ani pamětní tabulky a provozují se na těch místech lecjaké komerční a jiné (herny, ubytovny, vězení, sklady...), často i nemravné aktivity. Neměly by se ony peníze spíše investovat do připomínky těchto neprávem opomíjených míst, kde za Protektorátu neméně trpěli lidé? Oč jsou oni horší, že po nich ani pes neštěkne? Na kauze táboru v Letech si kdejaký politik hřeje polívčičku a aniž by ho sebeméně trápil osud lidí, kteří v něm trpěli, jej používá jako klacek na politické konkurenty a pro své zviditelnění. Signifikantní je to zvláště pro nadšené přátele Sudetendeutsche Landsmannschaft Bundesverband e.V. z řad českých politiků. Podle mě by se pro pohrdání holokaustem a utrpením lidí za okupace, měli ostrakizovat, kritizovat a pranýřovat spíše tito lidé.

Autor: Jaroslav Ptáček | středa 14.2.2018 8:30 | karma článku: 47,24 | přečteno: 7512x