Politická korektnost, hon na Okamuru a lži, které degradují oběti holokaustu.

14. 02. 2018 8:30:00
V rámci politické korektnosti a křečovité snahy zviditelnit nepopiratelné a hrozné utrpení Romů v Letech za každou cenu, tito snaživci lhaním o táboru v Letech, uráží Židy a Romy kteří trpěli v opravdových koncentrácích.

Vycházím z odborného posudku tehdejšího (2006) ředitele Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd PhDr. Oldřicha Tůmy, který uvádí, že tábor v Letech vznikl jako Kárný pracovní tábor, posléze byl změněn na Sběrný tábor a nakonec od srpna 1942 až do srpna 1943, sloužil jako Cikánský tábor pro konečné řešení rasové otázky. Tento tábor byl pro Romy tragickým místem a mnoho jich tam zahynulo. Ale takových míst bylo na území bývalého protektorátu mnoho a soustředěné protlačování Tábora v Letech a hlavně, křečovitá a nemravná, snaha jej pomocí politické korektnosti a zastrašováním lidí kteří říkají pravdu, postavit na roveň koncentračních táborů, které ale jasně definuje jejich podřízení inspektoru koncentračních táborů a útvarů SS - Totenkopf, je hanebné. Koncentrační tábory byly budovány za účelem vyhlazení - genocidy - Židů a Romů (ale i politických odpůrců, míšenců, mentálně a tělesně postižených atd...), tedy tzv. "Lebensunwertes Leben" (nehodných k žití) a přistupovalo se v nich k těmto lidským bytostem jako k věcem. Věcem, které se používaly do porouchání (vyčerpání, vyhladovění, umučení, ubití...) a pak se sešrotovaly (popravily, či zplynovaly), což z těchto koncentračních táborů činilo pravé peklo na zemi, kde i samotné Židy donutili se na těchto procesech přímo podílet (tzv. sonderkommanda).

Cituji ze zmíněného odborného posudku:"Přestože Cikánský tábor v Letech byl zřízen v důsledku nacistické rasové politiky, nelze jej (oproti koncentračním táborům - poznámka autora blogu) považovat za místo systematicky prováděné genocidy."

Od 7. srpna 1940 do 2. srpna 1942 tábor sloužil pro převýchovu a preventivní internování zločinců, práce se štítících, cikánský způsobem žijících, a mravně závadných osob. Ti co dnes nahání Okamuru, toto období zcela bezostyšně zahrnují do toho, o čem tak hanebně hovoří jako o koncentračním táboru, čímž jeho tehdejší, kriminální osazenstvo, dávají na roveň Židům a Romům trpícím ve vyhlazovacích koncentračních táborech, ale i v Cikánském táboru v Letech samotném. Je normální stavět i takovým táborům (Kárnému a Sběrnému) památník, pietní místo a vyhodit za to z peněz daňových poplatníků skoro miliardu (1 000 000 000) korun? Copak to nádherné pietní místo na místě masového hrobu Romů, kteří zahynuli vinou hanebného a zločinného přístupu vedení tábora, není dostatečně reprezentativní a důstojné? Podle mě je. Mnohá jiná místa nepředstavitelného utrpení lidí za druhé světové války, často nemají ani pamětní tabulky a provozují se na těch místech lecjaké komerční a jiné (herny, ubytovny, vězení, sklady...), často i nemravné aktivity. Neměly by se ony peníze spíše investovat do připomínky těchto neprávem opomíjených míst, kde za Protektorátu neméně trpěli lidé? Oč jsou oni horší, že po nich ani pes neštěkne? Na kauze táboru v Letech si kdejaký politik hřeje polívčičku a aniž by ho sebeméně trápil osud lidí, kteří v něm trpěli, jej používá jako klacek na politické konkurenty a pro své zviditelnění. Signifikantní je to zvláště pro nadšené přátele Sudetendeutsche Landsmannschaft Bundesverband e.V. z řad českých politiků. Podle mě by se pro pohrdání holokaustem a utrpením lidí za okupace, měli ostrakizovat, kritizovat a pranýřovat spíše tito lidé.

Autor: Jaroslav Ptáček | středa 14.2.2018 8:30 | karma článku: 47.24 | přečteno: 7474x


Další články blogera

Jaroslav Ptáček

Vydává se 69 615 mužských imigrantů do EU za děti?

Statistika nuda je, tak jsem se podíval do údajů Eurostatu, abych si ověřil tvrzení z diskusí na blog.idnes.cz, že jsou mezi imigranty do EU ženy a muži 50 % na 50 %.

8.1.2017 v 14:00 | Karma článku: 40.95 | Přečteno: 2160 | Diskuse

Jaroslav Ptáček

Svědectví laureátky Ceny Václava Havla - Nadie Murad Basee Taha - o umírněných muslimech.

Začnu obšírněji. Podle dvou studií, které zveřejnil think-tank Evropské hodnoty (tisková zpráva) odpovídají názory 44 % evropských muslimů definici náboženského fundamentalismu.

16.10.2016 v 13:00 | Karma článku: 44.29 | Přečteno: 3542 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Končím s multitaškingem!

Když jste ženská a čirou náhodou nesnášíte návštěvy super a hyper marketů, pěstujete většinou sport méně náročný na pohyb mezi regály, kde je jisté provádění košíkové slalomistiky korunované frontou u pokladny.

21.10.2018 v 18:00 | Karma článku: 20.42 | Přečteno: 591 | Diskuse

Libuše Palková

Kde Dášeňka očůrávala kytičky

V pondělí byla naposledy před plánovanou rekonstrukcí veřejnosti zpřístupněna Čapkova vila na Vinohradech. Kdo jste to nestihl, počkáte si nejméně dva roky, po kterých by se měla zase otevřít v nové -nebo vlastně původní - podobě.

21.10.2018 v 17:44 | Karma článku: 10.42 | Přečteno: 376 | Diskuse

Michal Pohanka

Láska je láska,

když choděj kluci s autama a holky s Eiffelovkama. Je nejvyšší čas pořádně se otevřít i v oblasti mezilidských vztahů a sexu. Když to někdo rád s autem či Eiffelovkou, není to přece nic proti ničemu a nikomu to neubližuje...

21.10.2018 v 13:18 | Karma článku: 14.00 | Přečteno: 503 | Diskuse

Petr Omelka

Když prezidenti vyznamenávali svoje kamarády

Havel, Klaus, Zeman, naši prezidenti a jejich vyznamenání, která údajně nebyla jen za zásluhy. No, jak u koho.

21.10.2018 v 13:16 | Karma článku: 28.89 | Přečteno: 1261 | Diskuse

David Vlk

Podprda ke snídani

Zaostřím na pás u pokladny a pak ji uvidím, hned vedle hovězího masa a hromádky koření, asi na svíčkovou, leží krásná rudá krajková podprsenka. Taková ta vyztužená sexy kráska na hezký večer s novým chlapem.

21.10.2018 v 8:04 | Karma článku: 41.97 | Přečteno: 3607 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2212
Téměř celý život pracuji na elektrárnách a jak s oblibou říkám, živí mě fyzika. Rád se bavím a nejzábavnější jsou nová poznání :)
Najdete na iDNES.cz