Politická korektnost, hon na Okamuru a lži, které degradují oběti holokaustu.

14. 02. 2018 8:30:00
V rámci politické korektnosti a křečovité snahy zviditelnit nepopiratelné a hrozné utrpení Romů v Letech za každou cenu, tito snaživci lhaním o táboru v Letech, uráží Židy a Romy kteří trpěli v opravdových koncentrácích.

Vycházím z odborného posudku tehdejšího (2006) ředitele Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd PhDr. Oldřicha Tůmy, který uvádí, že tábor v Letech vznikl jako Kárný pracovní tábor, posléze byl změněn na Sběrný tábor a nakonec od srpna 1942 až do srpna 1943, sloužil jako Cikánský tábor pro konečné řešení rasové otázky. Tento tábor byl pro Romy tragickým místem a mnoho jich tam zahynulo. Ale takových míst bylo na území bývalého protektorátu mnoho a soustředěné protlačování Tábora v Letech a hlavně, křečovitá a nemravná, snaha jej pomocí politické korektnosti a zastrašováním lidí kteří říkají pravdu, postavit na roveň koncentračních táborů, které ale jasně definuje jejich podřízení inspektoru koncentračních táborů a útvarů SS - Totenkopf, je hanebné. Koncentrační tábory byly budovány za účelem vyhlazení - genocidy - Židů a Romů (ale i politických odpůrců, míšenců, mentálně a tělesně postižených atd...), tedy tzv. "Lebensunwertes Leben" (nehodných k žití) a přistupovalo se v nich k těmto lidským bytostem jako k věcem. Věcem, které se používaly do porouchání (vyčerpání, vyhladovění, umučení, ubití...) a pak se sešrotovaly (popravily, či zplynovaly), což z těchto koncentračních táborů činilo pravé peklo na zemi, kde i samotné Židy donutili se na těchto procesech přímo podílet (tzv. sonderkommanda).

Cituji ze zmíněného odborného posudku:"Přestože Cikánský tábor v Letech byl zřízen v důsledku nacistické rasové politiky, nelze jej (oproti koncentračním táborům - poznámka autora blogu) považovat za místo systematicky prováděné genocidy."

Od 7. srpna 1940 do 2. srpna 1942 tábor sloužil pro převýchovu a preventivní internování zločinců, práce se štítících, cikánský způsobem žijících, a mravně závadných osob. Ti co dnes nahání Okamuru, toto období zcela bezostyšně zahrnují do toho, o čem tak hanebně hovoří jako o koncentračním táboru, čímž jeho tehdejší, kriminální osazenstvo, dávají na roveň Židům a Romům trpícím ve vyhlazovacích koncentračních táborech, ale i v Cikánském táboru v Letech samotném. Je normální stavět i takovým táborům (Kárnému a Sběrnému) památník, pietní místo a vyhodit za to z peněz daňových poplatníků skoro miliardu (1 000 000 000) korun? Copak to nádherné pietní místo na místě masového hrobu Romů, kteří zahynuli vinou hanebného a zločinného přístupu vedení tábora, není dostatečně reprezentativní a důstojné? Podle mě je. Mnohá jiná místa nepředstavitelného utrpení lidí za druhé světové války, často nemají ani pamětní tabulky a provozují se na těch místech lecjaké komerční a jiné (herny, ubytovny, vězení, sklady...), často i nemravné aktivity. Neměly by se ony peníze spíše investovat do připomínky těchto neprávem opomíjených míst, kde za Protektorátu neméně trpěli lidé? Oč jsou oni horší, že po nich ani pes neštěkne? Na kauze táboru v Letech si kdejaký politik hřeje polívčičku a aniž by ho sebeméně trápil osud lidí, kteří v něm trpěli, jej používá jako klacek na politické konkurenty a pro své zviditelnění. Signifikantní je to zvláště pro nadšené přátele Sudetendeutsche Landsmannschaft Bundesverband e.V. z řad českých politiků. Podle mě by se pro pohrdání holokaustem a utrpením lidí za okupace, měli ostrakizovat, kritizovat a pranýřovat spíše tito lidé.

Autor: Jaroslav Ptáček | středa 14.2.2018 8:30 | karma článku: 47.24 | přečteno: 7479x

Další články blogera

Jaroslav Ptáček

Vydává se 69 615 mužských imigrantů do EU za děti?

Statistika nuda je, tak jsem se podíval do údajů Eurostatu, abych si ověřil tvrzení z diskusí na blog.idnes.cz, že jsou mezi imigranty do EU ženy a muži 50 % na 50 %.

8.1.2017 v 14:00 | Karma článku: 40.97 | Přečteno: 2164 | Diskuse

Jaroslav Ptáček

Svědectví laureátky Ceny Václava Havla - Nadie Murad Basee Taha - o umírněných muslimech.

Začnu obšírněji. Podle dvou studií, které zveřejnil think-tank Evropské hodnoty (tisková zpráva) odpovídají názory 44 % evropských muslimů definici náboženského fundamentalismu.

16.10.2016 v 13:00 | Karma článku: 44.29 | Přečteno: 3553 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Pražák

Bez podprsenky, ve vytahaným triku a v teplákách

„Honzo, tobě to můžu říct, ty se mi nebudeš smát.“ Pravila Maruška, když jsem se jí včera zeptal, proč se nad kafem a větrníkem tak hezky nakrucuje a natřásá hrudníkem. Tiše jsem přikývnul a čekal, co z ní vypadne.

17.1.2019 v 14:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 14 | Diskuse

Libuše Palková

Podvodnice a podvodní Betlém

Je už dávno po vánocích, ale já teprve nedávno uklízela poslední zbytky vánoční výzdoby, a když jsem ukládala do krabice svůj krásný papírový Betlémek vzpomněla jsem si, že v Itálii jsem jednou viděla podvodní jesličky s Ježíškem

17.1.2019 v 11:52 | Karma článku: 8.61 | Přečteno: 327 | Diskuse

Tadeáš Firla

Je dobré občas zastavit, nebo alespoň přibrzdit

Když jedeme po dálnici, tak si člověk neuvědomí rychlost, kterou se pohybuje, až tehdy, když sám zastaví. Nikdo není schopen zpomalit tento nepřetržitý tok vozidel.

17.1.2019 v 9:24 | Karma článku: 5.12 | Přečteno: 159 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

O milování na recepci

Naskočila jsem do auta, protože si jeden Řek stěžoval, že moji zaměstnanci využívají recepci ke svým erotickým potřebám. Každým rokem jsem samozřejmě čekala na nějaké nepříjemnosti nebo legraci, ale tohle! A co náš zákon? A co já?

17.1.2019 v 8:16 | Karma článku: 17.89 | Přečteno: 1115 | Diskuse

Helena Vlachová

Něco pro ženy

Ve své profesi se občas setkávám se ženami, které se necítí šťastné v manželství či v partnerském vztahu, nebo zažívají rozchod s partnerem.

17.1.2019 v 6:38 | Karma článku: 13.09 | Přečteno: 458 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2215
Téměř celý život pracuji na elektrárnách a jak s oblibou říkám, živí mě fyzika. Rád se bavím a nejzábavnější jsou nová poznání :)

Najdete na iDNES.cz